Gökçe Akustik

Medya Times

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Yazının Tarihi :   24 Aralık 2016 - 23:32:05

VAHDET OLUR MU?

Büyüt
Küçült
VAHDET OLUR

Mahmut Çetinkaya

Açık bir gerçek;

Adalet timsali Hz Ömer-ül Faruk (Ra) yu sevenlerle Ondan nefret edip lanet edenler arasında Vahdet olabilirmi?

Resulullah (asm)ın yol arkadaşı Sadıkların sadığı  Hz Ebubekir-i Sıddık (ra) yu sevenlerle ondan nefret edip lanet edenler arasında Vahdet olabilirmi?

Haya timsali, Resulullah (asm)ın damadı  Zinnureyn(iki nur sahibi) Hz Osman (ra) yu sevenlerle ondan nefret edip lanet edenler arasında Vahdet olabilirmi?

Allah Subhanehu Tealanın Ayet-i Kerimeyle (Bakınız Nur suresi 11-26 ayet) Ap ak kıldığı Resulullah (asm)ın Hanımı Yani Müminlerin Annesi Hz Aişe (ranha) yı sevip Anne kabul edenlerle Kendisine Münafık  ibni selülce iftira atıp lanet edenler arasında Vahdet olabilir mi?

Sahabeye Düşmanlık yapıp Sahabeden nefret edenlerle Vahdet olabilir mi?

Kuranı Kerimin Kıyamete kadar tahrif edilmeyeceğine ve Allah cc un Vaadi olduğuna iman edenlerle, Kuran tahrif edildi yalanını uyduranlar arasında Vahdet olabilir mi?

Tarihimizde Şahid olduğumuz olaylarla;

Amerika Emperyalizmi ve Haçlılar ile birlikte Irakı İşgal edip 1.5 milyon Müslüman kanı dökenlerle, Bu zulme karşı Mücadele eden Müslümanlar arasında Vahdet olabilir mi?

Afganistanı  yine Amerika ve Haçlı ordularıyla işgal edip 500 binden fazla Müslüman kanı akıtanlarla bu işgal ve katliamlara karşı mücadele edenler arasında Vahdet olabilir mi?

Hemen yanıbaşımızda yüzbinlerce Suriyeli Mazlumu Rusya-Amerika ve PKK ile bir olup Şehid edenlerle, bu Küresel Küffara karşı savaşanlar arasında Vahdet olabilir mi?

Müslüman bir Kadını Amerika askerlerine teslim edip tecavüz eden, ırzına geçip namusunu kirletenlerle, bu alçaklığa karşı canıyla malıyla savaşıp Ümmetin namusunu kurtarmaya çalışanlar arasında Vahdet olabilir mi?

Hamile Kadınları, minnacık çocukları kimyasallarla varil bombalarıyla Katleden zihniyetle, bu mazlumların Hamisi olanlar arasında Vahdet olabilirmi?

Ey Din Ruhbanları! Ey Belam statüsündeki rahatına düşkün Dünyaperest  Mahlukatlar!

İşte siz zalim ile mazlum, Müslüman ile Münafık, Mümin ile Kafir arasında Vahdeti oluşturmaya çalışmaktasınız!

Peki Hangi Nas la?

Bu Vahdetin oluşması için Hangi Ayeti Delil göstereceksiniz?

Sünnet-i Seniyyede nasıl bir kanıt getireceksiniz?

Heva ve heveslerinizin, nefis ve dünya düşkünlüğünüzün, sizi getirdiği son noktaya bakarmısınız?

Mezhep alimlerinden yalan delil getirip iftira atarak bu Küfri Vahdeti oluşturmaya çalışanlar!

Bakın Mezhep ve öncü  Alimlerimiz oluşturmaya çalıştığınız vahdet karşısında ve sizin kardeş gördüğünüz Şia hakkında ne demişler;

İmam Buhari;

Namazımı Şiiler yada Hristiyanlar ve Yahudiler arkasında kılmaktan fark göremiyorum! Onlara Selam verilmez!Hastaları ziyaret edilmez! Onlarla Nikah yapılmaz! Şahitlikleri kabul edilmez ve kestikleri yenilmez!

İmam Gazali;

‘Şiiler, Ehl-i Sünneti Küfürle itham etmeleri ve Sahih Hadisleri reddetmeleri sebebiyle her iki yönden küfre düşmüşlerdir!

İmam Azzam;

‘Şia Akidesinin aslı (amacı) Sahabeleri sapık olarak göstermektir!

‘Hz Haticeden sonra alemlerin en faziletli kadını Hz Aişedir!Kendisi tertemizdir ve (Peygamberin eşine zina yakıştırması yapan) Şiilerin yaptığı iftiralardan beridir!

İmam Malik ;

‘Muhammed, Allahın elçisidir! Ve onunla birlikte olanlar da kafirlere karşı şiddetli, kendi aralarında ise merhametlidir fetih 29 ayetine binaen ‘Sahabeye düşmanlık eden kişilerin kafir olacağı hükmünü çıkarmıştır! İmam Malik bu konuda devamla ‘Çünkü Sahabeler Kafirlere nefret verirler! Kim Sahabeye düşmanlık ederse bu ayete binaen Kafir olur! ayrıca;

‘Şia gördüğünüzde ne onlarla konuşun, nede onlardan Hadis nakledin, şüphesiz onlar yalancıdırlar uyarısında bulunmuştu!

İmam Ahmed Bin Hanbel;

‘Müslümanları kendi yollarına davet eden Şiaya selam verilmez,ve cenaze namazları kılınmaz ayrıca ‘Nebinin (asm) ashabına sövenin İslamdan hiçbir payı ve nasibi yoktur

İmam Şafii;

Şia hakkında ‘ Saptırıcıların en şerlileri tanımında bulunup,

‘Eğer Şiilerin adamlarını köle olarak almak yada evimi tamamen altınla doldurmalarını isteseydim, onlar için Hz Ali (ra) adına yalanlar uydururdum! Fakat ben Allah adına yemin ederim ki;Onun adına hiç yalan uydurmadım. Sizi nefislerine uymuş saptırıcılardan sakındırırım. Onların en Şerlileride Şiilerdir

‘ Ben Rafızilerden (Şiilerden) daha çok yalancı şahitlik edeni görmedim

‘Şia dışında herkesten ilim alıp nakledebilirsin; Çünkü onlar hadis uydurup bunu dinlerinde kabul ederler buyurmuştu!

İslam Alimlerinden bu tür örnekleri çoğaltabiliriz.

 Şiayla Vahdet oluşturmaya çalışanların ilmi yönden zayıflıklarını, dünyaya meyilli olduklarına baktıktan sonra onlarında tıpkı yalancı, saptırıcı bir şii zihniyetinden olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Saptırıma ve takiyyede çığır açan Şianın misyonerlik görevini üstlenenlerin ‘vahdet çağrısından uzak durmak, kişinin kendine faydasınadır! 

Son olarak;

Şia ile Vahdet çağrısında bulunup Ehl-i Sünneten olduğunu iddia edenler!

Kuran ve Sünneti kendine yoldaş edinenler sizin bu takiyye Vahdetinizden uzak duracaktır!

Şia bile sizin bu Vahdet çağrınızla alay etmektedir!

Nihaide onlar Amerika, Rusya, Çin, Budistler, Pkk, Komünistler vs vs Vahdetlerini oluşturdular! Müslüman halklar bu vahdetten beridir! Size tavsiyem sizde çokça sevip bağlandığınız bu vahdetin içinde kendinize yer bulun ve çağrınızı ateiste, dinsizlere yapın! Vahdet noktasında size yakışan budur!

Müslüman Halkları artık kandırma zamanınız geçti!

Wesselam!

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILARCafe Masaları
Tuğla panel kare
Son Yorumlar
Uğur
Bu nasıl bir musibet. Ya Rabbi sen Müslümanlara yardım et
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Medya Times | http://www.medyatimes.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2016 - 2017